גב'  שרי  פלום  

   

 

"אי-אפשר לו לאדם, לא בשכל לבדו ולא ברגש לבדו. תמיד צריך שיהיה ממזג את השכל עם הרגש" (הרב  קוק)  

                                                                                                                                                                                                                                

 

טקס פתיחה שנת תשע"ח

 בוקר טוב תלמידים, מורים, הורים ואורחים נכבדים.

אני שוב נרגשת לעמוד פה מולכם בטקס חגיגי זה ולהבחין בעיניים הבורקות שלכם תלמידים, מורים והורים. כבכל שנה היום הראשון ללימודים הוא יום חגיגי, מרגש, מלא תקווה לעתיד וציפייה מבורכת.

השנה החדשה, תשע"ח, תעמוד בסימן 70 שנה למדינת ישראל. את האירועים הללו נחווה, נלמד ונציין לאורך השנה.

נקדם בברכה ובחיבוק חם ומעודד את התלמידים החדשים אשר הצטרפו למשפחת כוכב הצפון- תלמידי כיתה א'. היום אתם מתחילים תקופה חדשה וחשובה בחייכם, צועדים את צעדיכם הראשונים כתלמידים במערכת החינוך. אנו, צוות כוכב הצפון, מבטיחים להיות לצדכם ולשמש לכם מורי דרך במסע הארוך. תודה למחנכות א'- כוכי, קטי , אורית וריטה על קבלת התלמידים במהלך החופשה וסיוע בקליטתם באופן מיטבי.

אני מברכת את התלמידים החדשים שהגיעו מבתי ספר שונים מהעיר ומחוץ לעיר. מאחלת לכם בהצלחה.

אנו, בית ספר כוכב הצפון, שואפים להיות בית חינוך איכותי ומקצועי, המכוון את תלמידיו להיות בני אדם המודעים לעצמם ולסביבתם. חשוב, שכל אחד מכם יחוש מוגן ושייך תוך הכרה בערך עצמו ובערך האחר. נמשיך לשקוד על פיתוח רגישות תרבותית וחברתית תוך טיפוח התנהגות מכבדת וסובלנית האחד כלפי רעהו. ייחודיות בית הספר תבוא לידי ביטוי בשילוב תנועה בלמידה תוך בחירה.

איחולי הצלחה למורים החדשים המצטרפים: ליחן גואטה מחנכת ה3, נטיה קוביאשוילי- מורה לאמנות ולאורן בר עם- מורה לחינוך גופני.

במהלך החופשה עמלנו רבות לקראת השנה החדשה על מנת שאתם תוכלו להמשיך וליהנות מתחושה של בית שכל תכליתו לדאוג לטיפוח אקלים והטמעת ערכים לצד קידום הישגים לימודיים וקידום מצויינות.

בטרם אסיים את דבריי, אני מבקשת לברך ולהוקיר את הצוות החינוכי של ביה"ס על היערכות נהדרת לקראת קבלת השנה החדשה:

תודה למדלן, סגניתי, על הכנת מערכות לכיתות וסיוע בכל הנדרש. תודה לרותם פלג הוניגמן, יועצת ביה"ס, על הטיפול המסור והמקצועי בילדי ביה"ס . תודה למזל מזכירתי הנאמנה והמקצועית על ההיערכות לפתיחת שנה , על תרומתך בפרויקט השאלת ספרים. תודה לאלירן, אב הבית, שעבד קשה במהלך מרבית ימי החופשה ובזכותו בית הספר נראה נקי ומסודר. תודה ליו"ר הורים סהר שליקר על רוח ההתנדבות והעשייה המרובה ותודה לשומר שלנו קוליו שדואג לביטחון כולנו.

תודה לאורלי על עיצוב התפאורה בכניסה לביה"ס ובטקס זה. תודה לאולגה המורה למוסיקה על השירה הנעימה, תודה לנופר המורה לריקוד ותודה למחנכות ו' ענת והילה על הכנת הטקס במסירות ובאחרית רבה בימי החופשה. לכם תלמידי כיתות ו', תודה על הגעתכם במהלך הימים האחרונים לחזרות.

ברצוני לברך את כל צוות המורות והמתנדבים ולהודות לכן על היערכותכן לפתיחת שנה.

חכמים לפנינו השכילו לומר כי שני דברים  עושים בית ספר למצוין -תלמידים שאפתנים ומורים מסורים. ואנו התברכנו מזה וגם מזה ועל כן אין ספק בלבי כי ביחד נוכל לצלוח כל אתגר ומטרה.

אני מאחלת לנו שנה של שיח פורה והקשבה. שנה בה נמשיך, מורים, הורים ותלמידים לפעול ביחד בשיתוף פעולה אשר יוביל את בית הספר לשיאים חדשים ונפלאים של עשייה פורייה ומשמעותית.

 

     בברכה          

שרי פלום

     מנהלת בית הספר