חזרה לדף הבית

תחילת המסע האקולוגי     סביבות חיים        סביבות חיים ויחסי גומלין       יחסי גומלין      מארגי מזון

 

 

 

 פוטוסינתיזה ושרשראות מזון

האם חשבתם מהיכן מגיע המזון שלנו? כן.. אני יודע... מהסופר. ועכשיו ברצינות, מאין מגיע המזון שלנו? ומה מאין מגיע המזון של המזון שלנו? איפה הכל מתחיל?  

אנחנו הולכים, רצים, וגם כשאנחנו נחים, הגוף שלנו פועל (הלב פועם, שריר הסרעפת והשרירים הבין-צלעיים מפעילים את מערכת הנשימה, השרירים סביב העורקים מתכווצים, שאר תאי הגוף מנצלים אנרגיה לקיומם). אם תישאלו מהיכן מגיעה האנרגיה הזו כולכם תענו ותגידו שהיא מגיעה מהמזון שלנו. אבל מה קורה בטבע? גם הצבוע ניזון מבשר, אך ממה ניזון הטרף שלו? והטרף של הטרף?

 

שאלה: האם היינו יכולים לקיים עולם שלם של בעלי חיים ללא צמחים? ולמה?

 

הצמחים מייצרים מזון (ולמען הדיוק, הם מייצרים סוכר מסוג גלוקוז) בתהליך שנקרא פוטוסינתזה. הפוטוסינתזה מתרחשת בעזרת חומר שנקרא כלורופיל והוא זה שנותן לצמח את צבעו הירוק. הכלורופיל מסוגל לקלוט את אור השמש ולהשתמש בו כאנרגיה עבור תגובה שבה הוא מייצר גלוקוז מפחמן דו-חמצני ומים. תוצר הלוואי של תהליך זה הוא החמצן שאנו כל כך זקוקים לו, אבל העיקר בתהליך זה הוא ייצור הגלוקוז שהוא מקור המזון של הצמח. הצמח משתמש בגלוקוז שנוצר בעזרת אנרגיית השמש, כמקור אנרגיה לייצור של חומרים אחרים להם הוא זקוק, כמו חומצות אמיניות וחלבונים.

 

 

 וזו נוסחת הפוטוסינתיזה. הצמח משתמש באנרגיית האור כדי לייצר  סוכר שנקרא גלוקוז מפחמן דו-חמצני וממים. בתהליך זה משתחרר חמצן לאויר. 


 

                                     

 אל תתבלבלו, הצמח מקיים גם תהליך נשימה רגיל. את הנשימה הוא עושה לאורך כל שעות היום. מתי לדעתכם, באילו שעות, יעשה הצמח פוטוסינתיזה?

 

כאשר בעלי חיים צמחוניים, כמו עכברים או יעלים, אוכלים את הצמחים הם למעשה ניזונים מהחומרים שהצמח ייצר עבורם. כך הם גדלים ובונים את גופם. הבשר שלהם הוא למעשה תוצר של הצמח שהוא בעצמו נבנה מהפוטוסינתזה. כאשר הנמר טורף את היעל הוא למעשה ניזון מאותו צמח שממנו ניזון היעל. נוצרת שרשרת שבה הצמח עושה פוטוסינתזה ומייצר חומרים לשימושו. בעלי החיים הצמחוניים לא מתחשבים בצמח ואוכלים אותו וכך הם בעצמם גדלים. הנמר לא ממש מתחשב בבעלי חיים אלה וטורף אותם. לשרשרת כזו אנו קוראים שרשרת מזון.

ועכשיו הזמן לשתי שתי שאלות קלות:

1.   האם לדעתך אפשר לקיים לאורך זמן שרשרת מזון שבה אין צמחים?

2.   מה המקור הראשוני של האנרגיה שאנחנו מקבלים במזון אותו אנחנו אוכלים (מזון צמחוני או בשרי)- מאיפה הגיעה לשם האנרגיה?

 

הצמחים מייצרים אנרגיה כדי לקיים את עצמם. כאשר בעלי החיים הצמחוניים אוכלים אותם, האנרגיה הזו עוברת מהצמחים אל הצמחוניים ומשם אל הטורפים. בכל שלב אנרגיה וחומרים נפלטים חזרה אל הטבע כי בעלי החיים מנצלים את המזון לא רק לבניית גופם אלא גם כמקור אנרגיה לפעילותם. לכן, האנרגיה הולכת ופוחתת ככל שעולים מחוליה אחת אל החוליה שמעליה. ללא הצמחים היצרניים, לא תהיה הספקת אנרגיה וכל שרשרת המזון תקטע ובעלי החיים התלויים בה ימותו.

 

כעת, חזרו וענו אם אפשר לקיים שרשרת מזון ללא צמחים.

 

 

חומר אורגני ואנאורגני 

חומרים שבעלי חיים יכולים לצרוך כמזון נקראים חומרים אורגנים. חומרים שאינם יכולים לשמש כמזון, כמו מים ופחמן דו-חמצני, נקראים חומרים אנאורגנים (אנאורגנים= חומרים לא אורגנים).

הצמחים מייצרים מזון לכל שרשרת המזון התלויה בהם. לכן הם נקראים יצרנים, או בשמם הלועזי, אוטוטרופים (אוטו= עצמי, טרופי= מזון). זאת, כי הם מייצרים חומרים אורגנים מחומרים אנאורגנים. כל שאר בעלי החיים התלויים בהם נקראים צרכנים, ובשמם הלועזי הטרוטרופים (הטרו=שונה, טרופי=מזון). זאת כי הם צורכים את המזון שייצרו הצמחים. הצמחוניים נקראים צרכנים ראשוניים כי הם הראשונים והיחידים שאוכלים צמחים. אלה שטורפים אותם נקראים צרכנים שניוניים. הטבלה הבאה מסכמת את השלבים השונים בשרשרת המזון.

 

רמה

הגדרה

דוגמה

יצרן

מייצר חומר אורגני מחומרים אנאורגנים

צמחים שמיצרים גלוקוז מפד"ח ומים בעזרת אנרגיית האור של השמש

צרכן

כל יצור שניזון מיצור אחר (חי או צומח)

נמר, צבי, פרה, נחש

צרכן ראשוני

אוכל עשב, צימחוני

צבי, פרה, ג'יראפה

צרכן שניוני (שלישוני וכו)

טורף

נחש, חיוויאי, נימיה, נמר, דב

טורף על

טורף שאף יצור אחר לא צד אותו

דב, אריה, קרקל, נימיה

אוכל כל

יצור שניזון בשר וצמחים

דב, נימיה

 

כעת קחו נשימה גדולה. עברנו את רוב הדרך ונשאר לנו רק עוד דף אחד. לאחר שנסיים גם אותו נוכל להגיד שאנחנו מכירים את רוב המונחים הבסיסיים של מדע האקולוגיה. סיימתם עם הנשימה הגדולה? אז אתם מוזמנים להמשיך לדף הבא.

חזרה לדף הבית