זו תמונה של נוה מדבר בנחל פרת (ואדי קלט) העשוי בריכה טבעית שאותה הפכו לבריכת רחצה. שימו לב לעושר הצמחים שמסביב. אם היינו מבקרים בבריכה היינו יכולים לראות כי בין הצמחים מתחבאים בעלי חיים רבים. שימו לב כי הנוף המדברי לא השתנה ומסביב לבריכה עדיין המדבר שולט (צד ימין למעלה בתמונה). ההבדל הוא רק בשטח הסמוך לבריכת המים. בריכה זו היא נוה מדבר טבעי.

 

ואדי קלט, או בשמו העברי נחל פרת, מתחיל את מסלולו בשכונת נוה יעקב שבירושלים, והוא יורד אל בקעת הירדן כשבדרכו הוא עובר סמוך מאד ליריחו. לאורך הנחל ניתן למצוא שלושה מעיינות- עין פרת, עין מבוע (בערבית עין פואר) ועין קלט. עין מבוע הוא מעין פועם, כלומר, המעין נובע לסירוגין ולכן בריכת המעים מתמלאת ומתרוקנת מספר פעמים בשעה.

לאורך הנחל עדיין ניתן לראות את אמת המים שהובילה מים אל מצודת קיפרוס שבנה הורדוס ביריחו ונקראה על שם אימו. כמו כן, לאורך תוואי הנחל ישנן מערות רבות שהן למעשה כוכי התבודדות של נזירים נוצרים. כמו כן, לאורך המסלול שרידים של מנזרים מהתקוה הביזאנטית. לקראת יריחו נמצא מנזר סנט-ג'ורג' השייך לכנסיה היוונית-אורתודוכסית. מנזר זה פעיל וגרים בו נזירים.