תקשוב מלב אל לב

   

 

 

 

ביוזמתה של גב' איילת ניר, מורה מבית הספר "היובל" ואחראית על פעילות מועצת התלמידים בבית ספרה, נוצר פרויקט זה. הפרויקט מצליח לגשר בין תלמידי בית ספר "היובל" ותלמידי בית ספר "ניר". אחת ממטרות הפרויקט היא לאפשר לתלמידים יצירת תקשורת בינאישית באמצעות המחשב. המחשב הינו  כלי ידידותי שבעזרתו ניתן לתקשר גם כאשר ישנם הבדלים ברמות התקשורת וברמות התפקוד של התלמידים. מטרה נוספת היא לחשוף את תלמידי בית הספר "היובל" לשונה בחברה ולתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, להכיר תחומי עניין משותפים לילדים באשר הם. במהלך הפרויקט לומדים התלמידים לעבוד בשיתוף פעולה על הכנת מצגות המחשב, חיפוש משותף של חומרי למידה מתוך האינטרנט, כאשר הדבר החשוב מכל הוא התקשורת שנוצרת במהלך העבודה. התלמידים מתלבטים ביחד על אופן העבודה, העיצוב הגראפי, פתרון בעיות ותוך כדי כך מספרים חוויות ומכירים אחד את השני.

 

 

המפגש הראשון התקיים בתאריך 19.3.09בבית ספר "ניר". נושא המפגש היה "עולם האגדות והמשלים". בתחילת המפגש נערכה הכרות ראשונית בין תלמידי "ניר" ו"היובל", כאשר הורגש המתח הרב, המבוכה וחששות מהלא מוכר והשונה. בחירת נושא האגדות הייתה מכוונת על מנת למצוא את נקודת ההתחלה המשותפת שממנה נוכל להתקדם. התלמידים בחרו לעבוד על המשל "אריה והעכבר". לאחר קריאה משותפת ודיון ערני, התלמידים התחלקו לזוגות לפי בחירתם החופשית וללא התערבות הצוות. כל זוג בחר בסוג מסוים של פעילות כגון : כתיבת מכתב לדמות, הכנת מצגת ב-""PowerPoint  ,חיפוש דמויות מתאימות באינטרנט ושילובם במצגת, המלצה לקורא ועוד.

 
 

שיתוף הפעולה בין התלמידים בא לידי ביטוי בכך שכאשר תלמידנו חוו קושי בהתמודדות בעבודה במחשב, תלמידי בית ספר היובל עזרו והראו פתרונות עבודה במחשב. יחד עם זאת לתלמידנו היו שפע של רעיונות יצירתיים שבעזרתם התוצר הסופי יצא איכותי ומרגש !

בסוף המפגש ניתן היה לחוש כי "המחשב" הצליח לגשר בין התלמידים. תלמידי בית ספר "היובל" מספרים שבעקבות העבודה המתוקשבת  גילו שלמרות הקושי והרתיעה הראשונית נהנו מאוד מפעילות ואף מצפים למפגשים שיבואו.

 המפגש השני התקיים בבית ספר "היובל", שם אירחו תלמידים את חברם מבית ספר "ניר" במעבדת מחשבים. מטרת המפגש הייתה לכתוב ברכה משותפת למדינתנו החוגגת 61 שנה.

התלמידים עבדו בזוגות, תכננו ברכה, הוסיפו תמונות הקשורות לנושא: דגלים, סמלים ועוד.

בנוסף לפעילות המתוקשבת תלמידים הציגו את האתרים הבית ספריים שלהם, את הנושאים הנלמדים, תמונות באתר ואף התחלפו בכתובות של האתרים.

 

 

התוצרים שלנו :

עבודה של עמיאל ואוריאל     מצגת של אושרית ועדי   מצגת של עדי ובת אל ומיכל 
 מצגת של בני וממדוח    מצגת של עמיאל ונעומי    עבודה של לינוי ושרונה

רכזת מחשבים - דונדיש מירי