שלום לכולם,

ההתרגשות וההתחדשות שמזמן לנו חג הפסח – חג האביב, מתחברת לחגיגיות ולהתחדשות  עם פתיחת האתר של היועצים.

תודה ענקית ללימור רפיו, שלקחה על עצמה את העבודה וההשקעה הרבה בבניית האתר ותחזוקו. זו הזדמנות לשלוח תודה מיוחדת למדריכות ששלחו חומרים מעניינים ויישומיים לאתר לשימושכם. שוטטו באתר, תיהנו ותשלחו חומרים שיעניינו את העמיתים שלכם.

עברנו במחוז תקופה לא קלה ב"סבב" האחרון של ימי לחימה, אמש גם אילת הצטרפה למעגל...אותרו תלמידים שזקוקים לסיוע וטיפול והם מקבלים את התמיכה והליווי של צוות הטיפול בבי"ס ולעיתים מחוץ לבי"ס. בבתיה"ס היסודיים בב"ש, בהם פועלת תכנית חוסן, היו דיווחים על שימוש בשפה רגשית ובכלים ומיומנויות של חוסן, שסייעו לתלמידים ולמשפחותיהם בעת השהיה בבתים. בתיה"ס השתמשו בפעילויות למידה מרחוק שהופצו ,והפעילו מערכים של "היום שאחרי". בבתיה"ס העי"ס בבאר שבע, אנו נערכים למספר פעולות למינוף התכנית בחדר המורים ועם המחנכים, מיד לאחר חופשת הפסח.

בביקורי בבתיה"ס לאחרונה, צפיתי בשיעורים בכיתות ה-ו, בהם הפעילו את מרכז הלמידה "גדולים ולא שותים". המרכז מושקע ומרתק, והתלמידים למדו באמצעותו בדרכים מגוונות. כמו כן, בקרתי בבי"ס" אשכול" בב"ש, בערב הורים ותלמידים לרגל יום המשפחה, בסימן אורח חיים בריא. נוכחות ההורים הייתה מרשימה מאד, למרות הערב הקר. האירוע נפתח בהרצאת מידע, במקום הוצג מרכז הלמידה, והייתה תערוכה של עבודות התלמידים בנושא. היועצת, דקלה הכינה את המחנכות לערב, וכל אחת מהן קיבלה ערכה להפעלה בכיתה עם ההורים ותלמידים.  ההורים פנו לדקלה ולמנהלת סימה, בבקשה להמשך פעילויות מסוג זה, והביעו את תודתם  על ההזדמנות ללמידה בתחום משמעותי של חיי ילדיהם. אשמח להגיע לפעילויות דומות בעת הרצת המרכז החדש.

בשבוע שעבר התקיימה פגישת מנהלים של בתי הספר העי"ס בבאר שבע בה השתתפתי. במפגש הוצגו תוצאות ניטור אלימות על ידי עינב לוק, שצמחה במחוז שלנו והיום מנהלת את היחידה למניעת אלימות בשפ"י. המנהלים התעניינו מאד, ובקרוב הממצאים יוצגו בפורומים נוספים במחוז, כולל פורום היועצים המחוזי זו הזדמנות לשלוח תודה לכ"א ואחת מכם - מדריכות ויועצות, על עבודה מקצועית, מאומצת, שיטתית ורציפה בתחום האקלים המיטבי. התוצאות מעודדות ומעידות שכאשר נעשית עבודה ממוקדת ומקצועית יש שכר לעמלינו, יישר כוח לכ"א מכם.

מצרפת שיר של חנה ניר "ביעור חמץ", ומאחלת לכם חג חירות שמח, חג של תובנות חדשות וחוויות טובות והנאות משפחתיות.

מימי גילוץ- יועצת בכירה מחוזית

מפקחת מחוזית למניעת התמכרויות

מחוז דרום

משרד:08-6263120

פקס:08-6263125

"העתיד אינו המקום אליו אנו הולכים אלא המקום אותו אנו יוצרים."

 

ביעור חמץ /  חנה ניר

                                                                                                             אֶת כָּל הֶחָמֵץ

שַלִּיבִּי מְאַמֵץ

בְּיָמִים שֶל סַגְרִיר וְשֶל קוֹר

עִם בּוֹא הַחַמָּה

בְּיַד נִכְלָמָה

כְּעֶשֵֹּב שוֹטֶה אֶעֱקוֹר

עלבונות שכוחים

בנבכי הכוכים

מרירות שצמחו במסתור

מחדרי חדרים

אעלה וארים

ואוציא לחופשי לפי תור

יעברו אז בסך

רגשות לב מסוכסך

פחד, כעס, קנאה, תחרות

וריק ממטען אתיישב לשולחן

ואחגוג את חג החירות