מאגרי מידע בחינוך

מצ"ב רשימה של אתרים העוסקים בחינוך ובאים לתת מענה למורים במגוון רחב של נושאים לימודיים לבתי הספר היסודי והתיכון, סרטונים, תוכניות לימוד מקוונות, פורומים ועוד.

ברשימה שלפניכם בחרתי להציג את האתרים השימושיים ביותר, לצד כל אתר ישנו הסבר לגבי מהותו ותכולתו.

אינציקלופדיה מָזֶה

אנציקלופדיה חינמית לילדים המכילה תכנים מתעדכנים, ערכים, סרטונים, חידוני בחן את עצמך ועוד המון הפתעות.

 

פיקיוויקי

מאגר שיתופי לתמונות בפורמט דיגיטאלי בנושאי היסטוריה, גיאוגרפיה וחברה במדינת ישראל ובארץ ישראל.

 

בריינפופ

אתר אינטרנט חינוכי המציג מגוון רחב של סרטוני אנימציה ומכיל מעל 650 סרטונים בתחומי התוכן: מדעים, טכנולוגיה, בריאות, מתמטיקה, מדעי החברה, מוסיקה ואומנות ואנגלית.

מידע מדיה

מיזם של הטלוויזיה החינוכית בשיתוף משרד החינוך המציע כמות גדולה של סרטים, מצגות ואתרים מקוטלגים לפי מקצועות ונושאי לימוד.

 מקראנט

האתר מכיל סיפורי מקרא: סיפורי בראשית, משפחת האבות, שעבוד מצרים, יהושע, שופטים, תקופת המלוכה, נבואה, חורבן גלות וגאולה, מבוא למקרא, עולם המקרא, מקרא באמנות, אדם וגורלו ועוד.

 

נגב

הנגב ומדבריות אחרים - אתר של מדרשת שדה בוקר. האתר כולל קישורים רבים למאגרים העוסקים בנגב, וכן קישורים למדבריות אחרים בעולם.

 

מט"ח

מטח מספק ללקוחותיו סל של מוצרים ושירותים הנותן מענה למכלול הצרכים שלהם, הודות לשילוב של ארבע יכולות ליבה: פיתוח תכנים לימודיים, מדידה והערכה, ייעוץ ליווי ופיתוח מקצועי ושילוב טכנולוגיה בפדגוגיה.

גלים

גלים היא סביבה לימודית מתוקשבת, הממלאת את צורכי הלומדים הצעירים, מוריהם והוריהם, ומאפשרת לימוד חוויתי המשלב ידע, הנאה ותקשורת.

Making waves

עושים גלים" באנגלית, הינה תוכנית חדשנית ללימוד השפה האנגלית באמצעות האינטרנט עבור תלמידים בבתי הספר היסודיים.

 

אופק

אופק כולל מאגרים של יחידות לימוד, פעילויות מתוקשבות ומאגר מתוקשב של משימות הערכה מקצועיות בחינוך לשוני, מדע וטכנולוגיה, מתמטיקה וגיאוגרפיה, המבוססים על הסטנדרטים ועל תכניות הלימודים של משרד החינוך.

סחל"ב

זוהי הסביבה החינוכית הראשונה שנבנתה בעברית והיא מאפשרת פיתוח, ניהול והעברה של קורסים מתוקשבים. סנונית מאפשרת לגופים ולמוסדות לקבל את התוכנה חינם, מתוך כוונה לקדם את הלמידה המתוקשבת בישראל.

ספריה דיגיטלית

מאגר המשאבים הוא ספריה דיגיטלית שמטרתה לרכז את כלל משאבי הלמידה וההוראה, שניתן להיעזר בהם ברשת. משאבים אלו כוללים: אתרים לימודים, קורסים בלמידה מרחוק, מטלות לימודיות, למידה עצמית ומאמרים.

מס"ע  (מופת סובב עולם)

בפורטל מידע חיוני עבור קהילת אנשי החינוך, למורי המורים, למנהלי מכללות, לסטודנטים ועוד. התכנים כוללים: מרכז חדשות ומאמרים בכל הקשור לנושאי חינוך והכשרת מורים בארץ ובעולם; עדכונים בנושאי חינוך מתקדמים כגון רפורמות בחינוך ועוד

מקורא לקורא

האתר מכיל רשימת ספרים מומלצים לקריאה לתלמידי בית הספר היסודי הממ"ד, מתוך שפע ספרי הקריאה המוצעים כיום לקוראים הצעירים.

 

 

 

 

אוח - הפורטל הגדול לחומרי הוראה למידה והערכה

הפורטל הגדול של משרד החינוך, כולל מגוון קישורים לחומרי למידה הוראה והערכה שפותחו במשרד החינוך ובמוסדות חינוכיים במהלך השנים. בפורטל מידע חיוני עבור קהילת אנשי החינוך (כל העוסקים בחינוך בעבודתם ובמהלך הכשרה) ועבור תלמידים.

הפורום הגדול למורים וגננות

הוקם למען העשרת העוסקים בהוראה ובחינוך, ברוח השיתופיות והעזרה ההדדית בין חבריו. הפורום מופעל בהתנדבות מלאה על ידי המנהלים שנבחרו לכך והמשתתפים שנרשמו לפעול במסגרתו. 

 

 

סנונית

הפורטל למידע ולפעילות חינוכית, הכולל עשרות הפעלות ומאות דפי מידע בנושאי אקטואליה , תרבות, מדע, טכנולוגיה וחינוך.

 

הספרייה הוירטואלית

מטרת הפרוייקט הנה לסייע בידי התלמידים/ות בהכנת שיעורי הבית וכן להעשיר את דעתם/ן בנושאים שונים ומגוונים.

החומרים נחלקים ל 4 סוגים: ערכים לקסיקליים, מסות, מאמרים ופרקי ספרים, תמונות ואתרים.

 בז

בז הוא שער מידע ומדריך אתרים שניתן לגלוש ולערוך בו חיפוש. הוא מיועד לבני נוער בגילאי 10-16(אם כי קיימים גם חומרים לצעירים או בוגרים יותר). כל החומרים בבז נבחרים בקפידה על ידי צוות של אנשי חינוך ובני נוער.